O nas

Dobrze - Lepiej - Agroprofi.pl

1.
Największy sklep internetowy z szybami do ciągników rolniczych i maszyn budowlanych w Polsce.
Jednak już nie tylko szyby.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, zaczęliśmy pomagać naszym klientom w zakupie części mechanicznych do ciągników i maszyn rolniczych.
A wszystko zaczęło się tak niewinnie w małej wiosce w województwie zachodniopomorskim, w Parsowie.
Znudzony i zmęczony miejskim życiem, właściciel firmy Mariusz, uciekł od wielkomiejskiego zgiełku i chaosu na wieś - dobrze poinformowane krówki na polach ryczą, że był to 2010 rok.
Poznając sąsiadów, twardych i wspaniałych rolników, w wolnych chwilach od pracy popijał z nimi bimberek (szczególne uznania dla p. Wincentego, aczkolwiek "stanisławówka" również całkiem, całkiem) i słuchał o prozie życia na wsi i bolączkach swoich sąsiadów.
A były to lata, gdzie wielkim problemem było zdobycie zwykłej szyby do ciągnika rolniczego. A jeśli już, to ceny tych szyb, poprzez monopol wielkich, zachodnich firm, były obrzydliwie drogie.
I w 2011 roku, na powierzchni 80 metrów kwadratowych (magazyn i biuro) działalność rozpoczęła firma, odważna firma, która kompletnie zmieniła rynek szyb do ciągników w Polsce...

2.
Od samego początku postawiono na jakość komponentów, jak i wykonania szyb (którą to zasadę do dziś agroprofi.pl absolutnie przestrzega).
Dlaczego? Tylko jakością i zrozumieniem polskiego rolnika można było przełamać hegemonię zachodnich koncernów.
Lekko nie było.
Pierwsze partie szyb przechodziły ciężkie próby. Z każdej ze skrzyni losowo brana była jedna szyba i między innymi poddawano ją takim testom jak tutaj


Szyby od agroprofi.pl zawsze wygrywały...

3.
2012 rok to pierwsza przeprowadzka firmy. W związku z ciągłym rozszerzaniem asortymentu szyb, agroprofi.pl zamienił uroczą wioskę jaką jest Parsów na Szczecin.
2012 rok - Przystanek Szczecin - 200 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej.
I to nie był koniec.Wzrost realizowania zamówień szczęśliwych rolników dopiero się zaczynał...

4.
2014 rok - Stargard (niegdyś szczecińskim zwany), to kolejny punkt na historycznej mapie naszej firmy. Byliśmy szczęśliwi jak dzieci, mogąc pracować w hali o powierzchni 600 metrów kwadratowych. Po czterech latach cały zespół agroprofi.pl, łącznie z panią Jadzią stwierdził, że czas na zmiany. Dusiliśmy się na tej przestrzeni...

5.
2018 rok - prosty rachunek 2018 podzielić na 2 = 1014
Wynik oczywisty - około 1000 metrów kwadratowych to następna wielkość naszej firmy. I tak się stało. Z łezką w oku wspominamy przeprowadzkę do nowej siedziby, również w Stargardzie (drzewiej zwanym szczecińskim). Niepojęte, że tylko jedna szyba poległa na zamianie miejsca.
"Bo to zła szyba była"...


6.
2020 rok - rok pandemii na świecie. To czas niepewności jutra, załamań gospodarczych, braku stabilizacji życiowej.
Wszyscy obawialiśmy się co będzie dalej. Czy nie zabraknie nam chleba?, ale nasi polscy rolnicy stanęli na wysokości zadania i mimo wszelkim przeciwnościom nie zabrakło chleba na naszym polskim stole. Pamiętajmy, chleb nie jest ze sklepu tylko z pola.
Dzięki niezłomności, niepoddawaniu się kryzysom i trwaniu w tradycji przez polskiego rolnika, winnice i sady ogłosiły udane zbiory, rolnicy na dożynkach chwalili się plonami a i farmerzy nie narzekali na pogłowie stad.
Cyt. senatora Polaka z filmu "Chłopaki nie płaczą":
"„Kiedy mówię Polska, mam przed oczami pszeniczny kłos wyrosły na tej ziemi. Znajome boćki, co przycupnęły na przyjaznej mazurskiej chacie. Widzę bursztynowy świerzop, tańczący wśród fal burzanu...”...
A u nas - wyskoczyła taka liczba 16843 :) - tyle sprzedaliśmy szyb w tym pamiętnym anno domini 2020 roku.
Nie płakaliśmy z tego powodu... zakasaliśmy rękawy do dalszej pracy...

7.
2022 rok - Ja Marian, odpowiedzialny w firmie za wszelakie historyczne zapiski, piszę te słowa w sierpniu 2022 - gdy w Polsce jest katastrofa ekologiczna Odry, brak węla, cukru, galopująca inflacja, rosnące raty kredytów mieszkaniowych, podwyżki cen energii i ogrzewania.
Pod naporem zapytań od naszych klientów, dlaczego zajmujemy się tylko szybami, siłownikami gazowymi, uszczelkami, systemami spryskiwaczy i innymi tego typu rzeczami (czyli tylko akcesoriami do kabin), wprowadziliśmy do naszej oferty części mechaniczne do ciągników rolniczych.
A mając na uwadze, że w kazdym gospodarstwie rolnym jest przynajmniej jeden nasz stary, poczciwy, kochany Ursus, postawiliśmy za cel numer 1 zaopatrywać naszych klientów w oryginalne części do tego kultowego traktora.

Odnośnie powiększania powierzchni magazynowej nie powiedzieliśmy ostatniego słowa. Cdn...

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl