Opcje przeglądania

Ramiona wycieraczek

Od stanu ramion wycieraczek zależy widoczność, która pozwala kierowcy zachować bezpieczeństwo. Z tego względu ważne jest zwracanie uwagi na nieprawidłowe działanie wycieraczek, a także ich regularna wymiana. Ramiona wycieraczek muszą sprawnie radzić sobie z usuwaniem deszczu i brudu. Jednak w czasie eksploatacji wycieraczki zużywają się. Następuje wytarcie krawędzi pióra lub odkształcenie ramienia. Na żywotność ramion znaczący wpływ ma promieniowanie słoneczne i wilgoć.

W ofercie naszego sklepu zgromadziliśmy ramiona wycieraczek o różnych wielkościach. Znajdziesz tu wycieraczki polecanych producentów i dopasujesz je idealne do Twojego pojazdu.

Kiedy wymienić ramiona wycieraczek w maszynach rolniczych i budowlanych?

Ramiona wycieraczek powinno się wymieniać przynajmniej raz w roku. Natomiast w niektórych sytuacjach użytkownik powinien zdecydować się na to wcześniej. Wśród oznak zużycia ramion wycieraczek wymienić należy powstawanie smug. Przyczyną może okazać się zabrudzenie ramion, z którym możemy się uporać, jednak jeśli powodem jest wytarcie krawędzi ramion - konieczna jest ich wymiana.

Innymi oznakami, które powinny nas nakłonić do wymiany ramion wycieraczek są skrzypienie podczas pracy wycieraczek, brak płynności i podskakiwanie, a także pozostawianie niewytartych miejsc.

 

Sprawdź również silnik wycieraczek oraz zbiornik spryskiwacza w ofercie naszego sklepu.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl