Na co zwrócić uwagę przygotowując ciągnik rolniczy i maszynę budowlaną do wiosny?

Aby prace wykonywane przez rolnika mogły być realizowane w sposób dokładny, wydajny oraz możliwie najbardziej bezpieczny, konieczne jest zastosowanie najwyższej jakości akcesoriów pochodzących od znanych i renomowanych wytwórców. Sprzęty te powinny charakteryzować się znakomitymi parametrami technicznymi oraz wysoką wytrzymałością mechaniczną. Spowoduje to, że będą mogły być eksploatowane przez długi czas bez jakichkolwiek oznak zużycia oraz zniszczenia.

Szyby do ciągników - postaw na sprawdzone rozwiązania

Oczywiście obowiązkowym wyposażeniem każdego ciągnika są szyby. Przed rozpoczęciem sezonu pracy w polu należy sprawdzić ich stan – przede wszystkim czy są szczelne oraz czy na ich powierzchni nie pojawiły się pęknięcia. Zadaniem szyb w ciągniku jest odpowiednie wygłuszenie kabiny, a także zabezpieczenie wnętrza przed pyłem i kurzem, który mógłby znacząco utrudniać prowadzone prace. Jeśli zachodzi konieczność wymiany którejkolwiek z szyb, należy zapoznać się z jej dokładnym modelem. Pozwoli to na zakup odpowiedniego zamiennika.

Siłowniki do ciągników

W celu jeszcze wygodniejszej obsługi drzwi oraz szyb w ciągniku rolniczym bardzo często wykorzystywane są siłowniki gazowe. Gwarantują one łatwiejsze otwieranie poszczególnych elementów, a ich wytrzymałość powoduje, że drzwi i okna są w odpowiedni, a co najważniejsze, szczelny sposób zamykane. Chroni to mechanizmy przed przypadkowym otwarciem podczas jazdy.

Zadbaj o bezpieczeństwo

Przed rozpoczęciem każdego sezonu weryfikacji powinno podlegać oświetlenie pojazdu. Wszelkie lampy i reflektory maszyny rolniczej muszą być sprawne, a zatem powinny być wyposażone w działające żarówki. Dodatkowo bardzo istotne jest, aby klosze i obudowy lamp nie były pęknięte, gdyż wiązać się to może z obniżeniem ich sprawności i skuteczności działania. W przypadku wykrycia jakichkolwiek nieprawidłowości, lampa w ciągniku powinna zostać naprawiona lub wymieniona na nową. Jest to równie ważne w przypadku lusterek, których uszkodzenie może się wiązać nawet z otrzymaniem mandatu podczas poruszania się drogami publicznymi.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl